čtvrtek 11. ledna 2018

Máma

Našla jsem starou slohovou práci ze školy na téma máma.
Všichni psali o tom jaký je pro ně máma vzor, co pro ně znamená a jaký k ní mají vztah. Já jsem práci napsala jinak.

Má máma

Co pro mě má máma znamená?
 Je to těžká otázka, protože já když jsem mámu nejvíce potřebovala tak tu pro mě nebyla.
Od svých 12 let jsem se utápěla v samotě jako by mi něco chybělo. Kamarádky nedokázaly tu díru v srdci zahojit. Když jsem přišla do pěstounské péče, byla jsem tichá a stydlivá. Bála jsem se mluvit, byla jsem v jiném prostředí a neměla jsem si s kým popovídat jako dcera s mámou. Moje máma sice nikdy nezapomněla na mé narozeniny ani svátek, vždy mě podporovala a fandila mi, ale nebyla u mě když jsem brečela po nocích, když se mi stalo něco s čím jsem se chtěla pochlubit nebo udělala něco co mi bylo líto a neměla jsem se komu zdůvěrnit. Mým kamarádkám jsem se moc nesvěřovala, bála jsem se a styděla. Postupem času vím, že jsem jim to mohla říct, že jsou to mé kamarádky, které by mě vyslechly. Vrátit čas bych ale nechtěla. K mámě jsem nakonec cestu našla v mých 18 letech. Vše jsem ji začala říkat a ulevilo se mi, ale i tak mi nikdo nevrátí ty ztracené roky, kdy mámu nemůžete obejmout. Nemůžete ji v tu danou chvíli říct něco co máte na srdci. Když poslouchám některé dospívající jak si ztěžují, že jim máma zakázala jít ven nebo vypnula internet, tak jim mám chuť vrazit a říct, že si své mámy mají vážit. Říkají slova, že svou mámu nenávidí a že ji nechtějí už nikdy vidět. Vaši mámu to zabolí u srdce, protože to ona vás rodila nespočet hodin a starala se o vás. Mámy nám daly život,  občas ne všechny zvládnou být matkou, ale pokud vás dají k adopci nebo vás od mámy odeberou, tak věřte, že být matkou občas některá máma nezvládne. Může mít nějaké starosti a nebo prostě v jejím životě na dítě není místo. Má máma mateřství nezvládla, utápěla se v alkoholu a proto jsem se ocitla v pěstounské péči. Nechci se ptát jak by to dopadlo, kdyby bylo vše jinak, protože to k ničemu nevede. K mé mámě jsem si cestu našla, sice to není úplně perfektní, ale vídáme se. Je to přece moje máma. Sice není perfektní, ale je tady a mám ji ráda.

Uvědomte si, že máma tady nebude navždy. jednou odejde a vy budete litovat co všechno zlého jste ji řekli a nebo neřekli. Važte si své mámy. Nejsou perfektní a možná nemáte chuť ji vídat, protože vám ublížila a odpustit je sakra těžké. Občas to trvá déle než byste chtěli, ale když někomu odpustíte spadne vám velký kámen ze srdce.

Mějte krásnou noc
Paulie♥

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem na blogu

Ahoj vítám vás na novém blogu. S novým rokem chci nový nepopsaný list a proto jsem založila tento blog. Chtěla bych být co nejvíce aktivní ...