úterý 9. ledna 2018

Masky 4 suroviny

Všimla jsem si, že můj první odběratel je muž tak snad se Honza neurazí, ale tento článek bude spíše pro ženy. Den před Silvestrem jsem si psala nápady na články a nevím proč napadl mě celkem divný nápad a to, že zkusím smíchat med a olivový olej. No podle toho co jsem četla by měl být med a olivový olej na roztřepené konečky a suché vlasy. Tak jsem si řekla proč to nezkusit a náhodou vlasy jsem měla silnější. Ale i tak jsem se rozhodla si je o 10 cm zkrátit, jelikož jsem je měla tak zničené, že by jim už nic nepomohlo. Tak, ale aspoň je mám pevnější,ale dost kecání a jdeme na to.


Na všechny masky a peeling budete potřebovat:
Med, olivový olej, cukr (může být obyčejný nebo třtinový) a kokosový olej

Maska na vlasy

Ta je jednoduchá, ale nenechte se zastrašit ne moc vábivou vůní olivového oleje.

Suroviny
3-5 lžic medu
2-6 cl panáků olivového oleje

Postup
Smícháte asi 3-5 lžic medu podle toho jak máte dlouhé vlasy. A nalijete do toho olivový olej já tam dala 2-6 2cl panáků . A tuto masku naneste na vlasy a nechte působit tak 20 minut a pak smyjte vodou a šampónem. Vlasy se vám po masce zpevní a nebudou tolik suché. Pokud se vám stále zdá, že jsou vlasy suché tak do mokrých vlasů vmasírujte kokosový olej, ale jen trochu mám zkušenost, že jsou vlasy pak mastné a nevsáknou do vlasů pořádně.


Maska na obličej i tělo

Já ji používám spíše na obličej a dekolt, ale můžete ji použít na celé tělo.

Suroviny

2-3 lžíce medu
2-3 lžíce cukru

Postup
Je to jednoduché smícháte med a cukr dohromady až z toho je pasta nesmí to být tekuté, ale spíše hutné. A nanesete ji na tvář. Cukr vám odstraní odumřelou kůži a med ji krásně zjemní.

Maska na tělo

Suroviny
2-3 lžíce cukru
2-3 lžíce olivového oleje

Postup
Tento postup je stejný jako předešlý jen s rozdílem, že smícháte dohromady cukr a tekutý kokosový olej a smícháte do hutné kaše. Natřete po celém těle. Stejně jako peeling vás to zbaví odumřelých buněk a kůže. A navíc kokosový olej zjemní pokožku a zůstane krásně jemná.

Rada
Menší rada pokud se vám zdá pokožka mastná nenechte se zmást kokosový olej se vstřebá do pokožky, hlavně se nesnažte omývat sprchovými gely a jiným. Pokožku to zbytečně vysuší. Já se vždycky zabalím do ručníku a županu a nechám vsáknout olej do kůže.

Doufám, že se vám moje experimenty líbily a snad se po tom nikdo neosype 

Mějte se krásně a usmívejte se
Paulie Schiller

2 komentáře:

  1. Doufám, že si mě pamatuješ, jen aby bylo jasno :D Tak nedávno jsi mě začala sledovat na instagramu, což mě celkem mile překvapilo, po tak dlouhé době zas nějaký ten kontakt :D a když jsem viděl ten tvůj příspěvek o tomto blogu, tak jsem se prostě musel podívat a jak jsem psal již dříve, tvůj obor zájmu se mi celkem zamlouvá. Uznávám, že zrovna tenhle článek není moc pro mně, ale tak určitě si tu najdu něco co mě zajímat bude :) :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Nevím proč se mi nezobrazil ten komentář, který jsem napsala. Ale napíšu ho znovu. Samozřejmě, že si tě pamatuji. Studoval jsi i stejnou střední jenom ta škola se před sloučením jmenovala zemědělka a hotelovka a pak jak se sloučila, tak to byla Albrechtova střední :D

      Vymazat

Jsem na blogu

Ahoj vítám vás na novém blogu. S novým rokem chci nový nepopsaný list a proto jsem založila tento blog. Chtěla bych být co nejvíce aktivní ...