čtvrtek 29. listopadu 2018

Kojení kapitola sama o sobě

Když jsem ještě byla těhotná často jsem přemýšlela zda budu kojit nebo to nepůjde. Dopadlo to tak, že kojím, ale proč to vlastně píšu? 

V nemocnici mi to přišlo, že nějaká sekta jménem musíte kojit vás neustále kontroluje a odsuzuje když vám to nejde. Po porodu jsem byla docela fit a kojila jsem snad pořád, protože malý plakal a naštěstí se mi mléko vytvořilo jinak by nás z nemocnice nepustili. Doma je nejlépe, protože tady se cítím sama sebou a v nemocnici to tak nebylo. Kojení tam je sledováno hodně přísně a je mi líto paní co tam byla se mnou. 
Bez dítěte byla asi 14 hodin než ji ho dali a pak  každé kojení trpěla, protože ji bolela děloha. Mě taky bolela je to normální, ale každá jsme měli jinou bolest. Miminko nakonec muselo na JIP protože shodilo 20% své porodní váhy a taky mělo špatné krevní testy, ale proč to tady píšu. Paní kojila a stejně se ji mléko netvořilo, museli ji nakonec dávat pro malého dokrm ať netrpí hlady. Dali ji i odsávačku mléka a paní se trápila. A to byla druhorodička. Nevím jak to dopadlo, protože mě pustili 3 den domů, ale na tu paní se koukali jakoby to dělala naschvál. 

Můj příběh není tak tragický. Kojení mě ze začátku bolelo než jsme s malým našli vyhovující polohu a taky kdy se naučil přisávat správně. A taky na prvorodičku jsem byla docela hodně informovaná, takže hned jak jsem cítila, že mi tvrdnou prsa a že můžu mít zatvrdlé mléko tak jsem masírovala a dávala obklady. Měla jsem tolik mléka, že bych ho mohla rozdávat, ale teď máme krizi. Buď má malý růstový spurt nebo se mi mléko netvoří tak rychle. A víte jak to dopadlo? Koupila jsem si odsávačku, kojím a cca po hodině po kojení odsávám. Ale i tak mám prsa málo nalitá, ale malému to občas stačí. Přiznám se čas od času dostane dokrm, ale to je tak max 2x do týdne. A mimochodem já taky byla dlouho bez malého dali mi ho asi až po 8 hodinách a kojím, takže to že miminko nedostanete hned zřejmě laktaci neovlivňuje.

 Na téma kojení je hodně témat a já jsme spíše toho názoru, že pokud kojení nejde tak raději dokrm než trápit sebe a miminko. A obdivuji ty co nekojí, protože mi to přijde složitější než přiložit k prsu. Vy musíte vstát ohřát vodu a nechat ji vychladnout na 40°C a pak zalít a ochlazovat na 37°C (tuto informaci mám z návodu na krabičce umělé výživy). U nás by to vypadalo tak, že bych vstávala hodinu před  tím než se malý vzbudí abych mu nachystala mléko. On když je hladový řve jakoby ho řezali. Ale které miminko nekřičí. Zatím teda kojím, ale je to boj. Musím si hlídat abych vypila víc jak 2 litry vody a 2x denně piju kojící a fenyklový čaj. Nevím dostala jsem radu že mám fenyklový čaj dávat přímo malému, ale mě to přijde moc brzo.

Napište mi jak to máte nebo jste měli s kojením vy ráda si počtu.

Mějte se krásně a usmívejte se
Paulie Schiller

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem na blogu

Ahoj vítám vás na novém blogu. S novým rokem chci nový nepopsaný list a proto jsem založila tento blog. Chtěla bych být co nejvíce aktivní ...