čtvrtek 29. listopadu 2018

Mladá matka v dnešní době......

Když jsem se s někým bavila, že chci mít s manželem miminko a že se už přes rok snažíme, byly na to různé názory. Setkala jsem se s názory, že jsem mladá a mám si užívat, to je mimochodem velice oblíbená věta slyšela jsem ji mnohokrát. Vyslechla jsem si věty, že někdo děti mít nechce a že jsou zlo nebo že zkazím dítěti dětství svým věkem. Opravdu mnoho názorů, ale setkala jsem se s jednou kolegyní co chtěla děti taky v mladém věku. Otěhotněla cca 7 měsíců přede mnou a teď jsme kamarádky a je fajn si najít v okolí někoho s kým můžete probírat mateřství a jste obě mladé. Občas jsem si ty věty brala moc k srdci a koukala jsem často do zrcadla, že možná mají pravdu, vypadám na 15 let a chci mít dítě. Ale nenechala jsem se zviklat a snažili jsme se dál až se podařilo. 

Teď jsou malému 2 měsíce co je na světě a ikdyž už jsem občas na prášky z nedostatku spánku tak bych ho nevyměnila a ani nelituji že ho máme. Teda pokud nemám depresi za kterou bych si teda dala facku. To pak brečím, koukám do zrcadla, že nevypadám dospěle a nebo, že proč mám dítě když ho určitě nezvládnu atd. Tady se setkáte taky s různými názory. Některé maminky v životě deprese neměly a některé to znají a dají mi za pravdu, že hormony si s námi dělají co chtějí. Manžel byl prvně překvapený, že jsem po porodu jako blázen a myslel si, že jsem se zbláznila, ale když zjistil, že následkem hormonů prostě žena může brečet i kvůli vylitému mléku tak už si nemyslí, že jsem blázen. Jen mu přišlo vtipné, že jsem se rozbrečela nad kresleným filmem Auta 3. No to je občas prostě daň za mateřství.

A když zjistí, že k našemu miminku byla dlouhá cesta nechápou, proč tak mladá jsem chtěla dítě. Za dob mojí mamky bylo normální mít dítě ve 20-ti letech a na starší se už dívali jako na mimozemšťana. A teď je normální mít až po třicítce a když máte mimčo dříve už se na vás dívají jako na někoho kdo nezná ochranu. Ne že by žena věkem 30 a víc byla stará, ale na mateřství už je to pro mě pozdě. Ale každý to má jinak. A taky většina žen třeba nemá partnera s kterým by měla dítě nebo prostě jim nebylo dáno děti mít. Ale většinou to je tak že mateřství ženy odkládají kvůli kariéře nebo se na to necítí, ale když pak začnou miminko chtít zjistí že to nejde nebo jde ale těžce.

Jsem mladá co o tom můžu vědět že? Ale znám to z mého okolí moje sestřenice má děti po 35 a často říkala, že je to zápřah a není už tak akční jak ve 20 letech. Možná vás zajímá proč já mám dítě tak brzo. Zaprvé jsme s manželem oba na stejné vlně a děti milujeme. Já nikdy nebyla kariéristka a hlavní důvod byl i zdravotní problém. Kde se s přibývajícím věkem snižuje možnost otěhotnět. Naštěstí vše dobře dopadlo a my máme šikovného a krásného syna. 

Jaký je váš názor na mateřství? Jste pro mladou maminku nebo děti po 30-ti? Každý názor beru.

Mějte se krásně a usmívejte se
Paulie Schiller

1 komentář:

  1. Myslím si, že v dnešní době je to každého věc, hlavně je důležité jestli se na to cítí. Mě bude 29 a za měsíc porodím a nemohu se dočkat. Navíc mě podporuje i okolí to je taky důležité

    OdpovědětVymazat

Jsem na blogu

Ahoj vítám vás na novém blogu. S novým rokem chci nový nepopsaný list a proto jsem založila tento blog. Chtěla bych být co nejvíce aktivní ...