čtvrtek 24. ledna 2019

Zařizování bytu 2. díl

Zdravím vás,
první díl byl o vyřizování. Pokud už máte vše za sebou, určitě teď máte kolem sebe plno krabic ze stěhování  a zdaleka nemáte všechen nábytek. Pokud máte vše jste dítětem štěstěny. Nám toho do bytu ještě spousta chybí, ale plánujeme aspoň do konce tohoto roku vše doladit a koupit. O tom bude i dnešní díl.


1. Kolik mám financí a jak si můžu dovolit utrácet?

Úplně první otázkou v zařizování bytu jsou opět peníze. Kolik mám na vybavení bytu a pokud je nutná rekonstrukce, tak i na ni myslete. I když je pravda, že rekonstrukce může pár let počkat. Zamyslete se nad věcmi co potřebujete jako první a je to to nejdůležitější. 

2. Popřemýšlejte nad tím co je pro vás důležité a nedůležité.

To je taky nutnost. Popřemýšlejte co musíte koupit jako první a pak dolaďte doplňky. Například: prvně postel, skříně a pak třeba gauč do obýváku.

My jsme měli v nájemním bytě postel a ostatní nábytek byl od někoho podarovaný a byl jako nouzovka. A popravdě jediný stěhovaný nábytek byla komoda, jídelní stůl a Pc stůl. Jinak jsme vše museli koupit. Ale vybavili jsme zatím jenom ložnici. Obývací pokoj počká, zatím máme provizorní řešení. Ale znám lidi co spěchají a musí mít hned všechno a ani nepřemýšlejí nad rezervou. Popravdě znám málo lidí co si šetří a nechají si rezervu pro případ nouze. Spíše ve většině lidé utratí všechny peníze a jdou z výplaty do výplaty.

3. Laďte k sobě barvy nábytku a styl
Vylaďte i nábytek do jednoho odstínu a stylu. Poté dolaďte doplňky.

4. Kombinujte barvy.

Když máte bílou stěnu je jedno jaké barevné doplňky doladíte. Když např. máte zelenou stěnu nekombinujte to se zelenými doplňky, ale třeba modrými. 
Když máte růžovou stěnu nemějte už růžový i koberec. Samozřejmě můžete mít nějaký malý růžový kobereček, ale celopodlahový růžový koberec si odpusťte.


Jaké barvy můžete spolu kombinovat?

bílá - jakákoliv 
zelená - červená
zelená - modrá
červená - modrá
purpurová - zlatá
růžová - tyrkysová
růžová - purpurová

Těch barevných kombinací je tolik, že mě teď všechny nenapadají. Určitě se podívejte na internet tam je spousta obrázků a článků o ladění barev.

5. Laďte k sobě místnosti
Takže když máte obývák ve starodávném stylu nemůžete míst hned místnost v moderním stylu. Laďte tak ať se k sobě místnosti hodí jako celek. 


6.Laďte k sobě nábytek

Jako u předešlého bodu přemýšlejte nad sladěním nábytku s ostatním nábytkem. Nemusíte mít všude stejný nábytek jen aby k sobě ladil i s jinými místnosti a měl podobný styl.


Myslím, že jsem snad zmínila všechno. Jestli chcete ještě něco podotknout tak mi napište dolů do komentářů.

Mějte se krásně a usmívejte se
Paulie

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem na blogu

Ahoj vítám vás na novém blogu. S novým rokem chci nový nepopsaný list a proto jsem založila tento blog. Chtěla bych být co nejvíce aktivní ...