úterý 9. dubna 2019

Aktivity pro děti od 0 do 6 měsíců

Zdravím vás,

dostalo se mi otázky. Jak to, že malý tak hezky pase koníky? On už se plazí? apod. a tak mě napadlo o tom napsat. Jak cvičíme a jak se učíme hrou? Upozorňuji, že každé miminko je jiné a má svůj čas, rozhodně se nesnažte ho za každou cenu nutit, jen proto, že už to umí sousedovic Pepík. Samozřejmě některé cvičení maminky s dětmi nedělají a miminko, dříve nebo později tohle udělá i bez pomoci.

Procvičování pasení koníků a zvedání hlavičky
  1. Tohle jsem už dělala od jeho 3 dne kdy jsme dorazili domů. ze začátku vydržel 10 sekund, ale každý den se čas prodlužoval. 
  2. Aby hezky zvedal hlavičku pomáhali mi hračky nebo různá leporela, prvně kontrastní černobílé a pak barevnější leporela (Krteček-roční období)

Přetáčení na bříško a plazení
  1. Na přetáčení na bříško nejde miminko naučit přímo, ale můžu poradit až budete miminko pokládat na bříško udělejte to způsobem jako v tomhle videu minuta 3:40 Video  (nevím jak to popsat, aby jste věděli jak na to) zapojí se břišní svaly, ale i bez toho se miminko za nějakou dobu otočí na bříško
  2. Plazení popravdě nějak aktivně necvičíme. Jen malému dávám hračky před něj, aby se pro ně doplazil. 
Úchop hračky a zaregistrování hraček
  1. Jak už jsem psala výše při pasení koníků jsem si pomáhala hračkami a leporelem. tohle bylo prvotní registrování hraček. 
  2. Když už malý cca po 1 měsíci vnímal a hezky se rozkoukal, tak jsem mu v úrovni bříška, aby  dobře viděl pohybovala hračkami, tak jsem cvičila koukání z jedné strany na druhou.
  3. Cvičili jsme i úchop hračky, základem je pohyb hračky z bodu 2 a tak se miminko začne zajímat o hračku víc a snaží se jí uchopit, pusinkou, nožkami nebo ručkami. Ze začátku jsem malému dávala hračku do ručky sama později ji už hezky zvládl udržet. A pak už si ji uměl i sám vzít.
 Tip: pokud máte nad postýlkou kolotoč  nebo hrací podložku tak miminko časem bude na hračky sahat a snažit se je chytit (malý dosáhl i na hračky na kolotoči takže opatrně pokud už to vaše dítě dokáže tak je čas schovat) a co se týče hrazdičky ta ho už nudila a byl všude jinde než na ní nebo ji celou demoloval a trhal hračky.

Aktivity
  • hra na schovku, malý si rád dává peřinku, muchláčka, deku, cokoliv na obličej a pak vykoukne takže když zazní BAF, KUK tak se šíleně směje. 
  • Dobré je na miminko od začátku mluvit. Ikdyž si budete připadat, že trpíte samomluvou popisujte co děláte. 
Myslím, že je to všechno, pokud si myslíte, že mi nějaká aktivita chybí napište to do komentářů nebo do zpráv na instagramu. 

Mějte se krásně  a usmívejte se
Paulie

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem na blogu

Ahoj vítám vás na novém blogu. S novým rokem chci nový nepopsaný list a proto jsem založila tento blog. Chtěla bych být co nejvíce aktivní ...