sobota 29. června 2019

Vděčnost

Zdravím vás,
o vděčnosti jste už určitě slyšeli. Kdo by z nás nepoužil větu : 'Jsem ti nesmírně vděčná/ý.' Vděčnost je v našem životě hodně důležitá. Ale málo kdo z nás je vděčný každý den. 

Schválně kdo je vděčný, že svítí sluníčko, že jsou 4 roční období, že žije v bezpečné zemi, že je zdravý, za každé ráno, za každý večer, že má rodinu, děti, atd. 
Mě to trvalo dlouho než jsem k tomu dospěla. Měla jsem různá psychická období (puberta, moc emocionální, vliv okolí, vše jsem si brala k srdci) ono po porodu jsem měla deprese, typu že nic nestíhám, že mám nepořádek a vím že dost maminek má úplně jiné deprese vážnějšího rázu. Tohle všechno se ve mě pralo a přiznám se, že když si vybavím co všechno jsem kdysi udělala tak to bylo opravdu dětské chování. Neříkám, že teď jsem dospělá, ale přijala jsem se a to už je takový větší krůček k dospělosti.

Vděčnost se nedá koupit, vděčnost musíte mít v sobě. Pokud chcete být vděční nemůžete být vděční jen na povrch, ale i v srdci.

Když to vezmu do praktické podoby z maminkovské sféry. Určitě jste zaregistrovali kauzu ohledně navýšení rodičovského příspěvku. Dělaly se petice a nevím co ještě. Samozřejmě i já odložila touhu otěhotnět teď, abych si mohla vyčerpat celou navýšenou částku, ale petici jsem podepsat nebyla. Z jednoduchého důvodu můžeme být rády, že vůbec něco dostáváme. Taky se může stát že po porodu nedostaneme nic a půjdeme do práce. 

A není to jenom rodičák. Obyvatelé si stěžují na všechno možné, třeba politiku stačilo by přestat řešit a jít k volbám. Troufnu si říct, že většina co si stěžuje u voleb nebyla. 
Řešíme daně? Tak si každý rok podejte daňové přiznání sami uvidíte kde šla vaše mzda ale pro většinu to je moc práce tak raději budou nadávat. Je problém váš plat tak se zamyslete nad vašimi výdaji, protože mnohdy je obtížné práci změnit z různých důvodů.

Lidé se diví proč se některým daří a některým ne. Odpověď není úplně jasná, některým se daří, někteří jsou vděční a šikovní a jiní v tom umí chodit. Zatímco tzv. chudá sféra(chudá myšlenkami) si čím dál tím více stěžuje a daří se jim hůř.
Buďte vděční za peníze, které máte buďte rádi že aspoň něco máte a zkuste se zamyslet nad svými výdaji, možná najdete věci, které nemusíte nutně kupovat.
Ale vděčnost není jen o penězích. Vděčnost by jsme měli mít po celý den a po celý život. Jako příklad mě napadl svět věřících v Boha, děkují v modlitbách, při jídle, při potížích a jejich málo. Já jsem vděčná, že mám věřící kamarádky, které do mého života vlévají světlo, pozitivní myšlení a pochopení, i když já sama v Boha nevěřím. 

Pokud vám nic článek nedal v příštím článku plánuji sepsat knihy, filmy a videa, která jsou o osobním rozvoji.

Mějte se krásně a usmívejte se
Paulie

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem na blogu

Ahoj vítám vás na novém blogu. S novým rokem chci nový nepopsaný list a proto jsem založila tento blog. Chtěla bych být co nejvíce aktivní ...